Ugrás a fő tartalomhoz
2026. augusztus 31. | Erika
JÖN A TANÉVKEZDÉS, ÉJJELI MUNKAVÉGZÉS IS VÁRHATÓ!
Több helyszínen is dolgoznak a 25. számú...
KÖZGYŰLÉS ELŐTT KÖSZÖNTÖTTÉK AZ EGRI BIRKÓZÓKAT
Az augusztusi egri városi közgyűlés...
CSILLAG NÉPSZERŰSÍTI IDÉN A BÁBSZÍNHÁZ MUNKÁJÁT
"A Csillagok évada" - ezt az elnevezést...
ÚTÉPÍTÉSI INFORMÁCIÓK
Ütemezetten halad a Magyar Közút...
KÖZLEMÉNY AZ EVSI HIVATALOS KOMMUNIKÁCIÓJÁRÓL
Tisztelt Partnereink! Tájékoztatjuk...
LAKOSSÁGI RIASZTÓ ESZKÖZÖK (SZIRÉNA) PRÓBÁJA
Egerben 2026. augusztus 31-én (hétfőn) a...
Szünetel a kegyeleti ügyintézés
Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri...
Új ajánlatkérés - Természetjáró infrastruktúra
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Új ajánlatkérés - „Szociális városrehabilitáció
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Elhunyt Vizi Gyula
Életének 73. évében elhunyt Vizi Gyula,...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (AUGUSZTUS)
A nagy forróság ellenére ütemterv...
KÉT PÁLYÁZAT ÉRKEZETT AZ EKVI IGAZGATÓI POSZTJÁRA
Lezárult az Egri Közszolgáltatások...
EGER A ZSEBÜNKBEN – ELKÉSZÜLT A VISITEGER APPLIKÁCIÓ
A tavaly decemberben elfogadott Kulturális...
HŐSÉGRIADÓ IDEJÉN IS NYITVATARTÓ OVIK, BÖLCSIK
Az Egri Bölcsődei és Óvodai Intézmény...
TAKARÉKOSKODÁS ÉS HŰSÖLÉS HŐSÉG IDEJÉN
A következő napokban ismét extrém...
VÁLTOZIK A KÖZJÓLÉTI CSOPORT ÜGYYFÉLFOGADÁSI RENDJE
Augusztusban változik a Jogi, Szervezési...
I. fokú vízkorlátozás Eger területén
Eger Megyei Jogú Város Polgármestere, a...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (AUGUSZTUS 3-TÓL)
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
Szakszerűen halad az egri vár helyreállítása
Két évvel ezelőtt, 2024 őszén az (akkor...
SZÉPÜL A VÁROS: SÖVÉNYT VÁGNAK, VIRÁGÁGYÁS KÉSZÜL
Több helyszínen dolgoztak a héten a...
A LAJOSVÁROSBAN IS MEGKEZDŐDTEK A MUNKÁLATOK
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
HIRDETMÉNY Eger Településtervének elkészítéséről
Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot Eger...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (július 20-tól)
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
HIDETMÉNY BÍRÓSÁGI ÜLNÖK VÁLASZTÁSÁRÓL
Az Alaptörvény 27. cikkének (2)...
EGERBEN JÁRT A VIRÁGOS MAGYARORSZÁG ZSŰRIJE
Eger idén is nevezett a Virágos...
Ajánlatkérés - Természetjáró infrastruktúra
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Ajánlatkérés - Közösségi tér az Érsekkertben
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Ajánlatkérés - „Szociális városrehabilitáció
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
MEGNYÍLT A XXX. EGRI BOR ÜNNEPE!
Harminc év, számtalan emlék és egy...
MUTATJUK, MI TÖRTÉNIK EGER ÚTJAIN A KÖVETKEZŐ NAPOKBAN
Az elmúlt fél évszázad legnagyobb...

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Létrehozva: 2026. augusztus 31.  |  Utoljára frissítve: 2026. augusztus 31.

Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata meghirdeti az Önkormányzat tulajdonát képező alábbi ingatlanokat nyilvános versenyeztetés útján történő elidegenítésre az önkormányzat vagyonáról és a vagyongazdálkodásról szóló 33/2022. (XI.25.) önkormányzati rendelete alapján az alábbiak szerint:


Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026. szeptember 22-én 10.00 órakor nyilvános versenyeztetés útján értékesíti a tulajdonát képező alábbi ingatlanokat

 

I. Kiíró: Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata
Székhelye: 3300 Eger, Dobó István tér 2.
Adószám: 15729325-2-10
Képviseli: Vágner Ákos
Telefon: +36 36 523 707
Email: vagner.akos@ph.eger.hu

 

II. Kiírás tárgya

Helyrajzi
szám
Elhelyezkedés Terület (m2) Legalacsonyabb nettó
eladási ár
Legalacsonyabb bruttó
eladási ár
Pályázati
biztosíték
10685 Eger, belterület 265 10.912.992 Ft 13.859.500 Ft 1.091.299 Ft
10686 Eger, belterület 248 10.212.913 Ft 12.970.400 Ft 1.021.291 Ft
10687 Eger, belterület 237 9.759.921 Ft 12.395.100 Ft 975.992 Ft
10688 Eger, belterület 252 10.377.638 Ft 13.179.600 Ft 1.037.764 Ft
10689 Eger, belterület 252 10.377.638 Ft 13.179.600 Ft 1.037.764 Ft
7995 Eger, Farkasvölgy
utca 2.
1434 42.900.000 Ft 42.900.000 Ft 4.290.000 Ft

 

Az Eger, belterület 10685-10689 helyrajzi számú ingatlanok építési telkeknek minősülnek, így az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 86. § (1) bekezdés k) pontja alapján (továbbiakban: Áfa tv.) értékesítésük ÁFA köteles tevékenység.


Az Eger, Farkasvölgy utca 2. szám alatti kivett óvoda esetében a bruttó és a nettó eladási árak egyezőek, tekintettel arra, hogy Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban Áfa tv.) 86. § (1) bekezdés j) pontja szerinti, adómentes körbe tartozó beépített ingatlan (ingatlanrész) és az ehhez tartozó földrészlet értékesítése kapcsán az Áfa tv. 88. §-a alapján történő adókötelessé tételre irányuló választással nem élt.

 

A pályázati biztosítékot 2026. szeptember 21. 14.00 óráig kell befizetni az Önkormányzat MBH Bank Nyrt.-nél vezetett 50400209-16264252-00000000 számú számlájára, az utalás közlemény rovatában megjelölve azt az ingatlant, ingatlanokat, amelyekre vonatkozóan a pályázati biztosíték befizetése megtörténik, kivéve, ha az utalás összegéből az egyértelműen beazonosítható.

 

A pályázati biztosíték befizetése kizárólag banki átutalással történhet, ami egyúttal az induló vételárra történő ajánlattételnek minősül.

 

Licitálás és eredményhirdetés időpontja: 2026. szeptember 22., 10:00 óra

 

Licitálás helye: 3300 Eger, Dobó István tér 2., Polgármesteri Hivatal II. tárgyalója (az Önkormányzat a helyszín változtatásának jogát fenntartja)

 

Licitlépcső: 100.000,- Ft

 

Szerződéskötés: - amennyiben a vevő a vételárat (illetve annak egy részét) banki hitel igénybevételével kívánja kiegyenlíteni, az Önkormányzat által elfogadott, az átruházás valamennyi lényeges elemét tartalmazó vételi ajánlatnak az elővásárlási jogosulttal történő joghatályos közlésétől számított 35. napot követő 15 napon belül


- egyéb esetben az eredményhirdetést követő 45 napon belül.

 

Az adásvételi szerződések megkötésével kapcsolatos földhivatali eljárási költségek a vevőt terhelik. Az adásvételi szerződések előkészítését és megkötésének lebonyolítását az Önkormányzat jogi képviselője végzi.

 

Az ajánlatok bírálati szempontja: a legmagasabb összegű vételár.

 

Ajánlati kötöttség: A szerződéskötés napjáig fennáll. Amennyiben a szerződés a nyertes pályázó érdekkörébe tartozó okból a jelen pályázati felhívásban a szerződéskötésre meghatározott határidőn belül nem kerül aláírásra, úgy a pályázati biztosíték a kiírót illeti meg.

 

Elővásárlási jog: megilleti a Magyar Államot a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 14. § (2) bekezdés alapján.

 

Az Önkormányzat az önmagukban keskeny és ezáltal szűkösebb lehetőségekkel hasznosítható telkek összevonásával – a beépítési előírások változatlansága mellett – tágasabb, élhetőbb lakóépületeket megvalósítása érdekében, az alábbiak szerint rendelkezik:

 

- Amennyiben a 10686 helyrajzi számú ingatlan liciteljárása eredményes, úgy annak nyertese - a jogszabály alapján más jogosultat megillető elővásárlási jogot követő sorrendben, a liciteljárás során megteendő nyilatkozatával gyakorolható - elővásárlási joggal bír a 10687 helyrajzi számú ingatlan liciteljárása során.

- Amennyiben a 10688 helyrajzi számú ingatlan liciteljárása eredményes, úgy annak nyertese - a jogszabály alapján más jogosultat megillető elővásárlási jogot követő sorrendben, a liciteljárás során megteendő nyilatkozatával gyakorolható - elővásárlási joggal bír a 10689 helyrajzi számú ingatlan liciteljárása során.

 

Teljes vételár kiegyenlítése: A vételár fennmaradó részének kiegyenlítése az önerő tekintetében a szerződés hatályba lépését követő 15 napon belül megtörténik. Egyéb pénzintézeti lehetőségek igénybevételénél az adott pénzintézet nyilatkozatának figyelembevételével történik a teljes vételár kiegyenlítése.

 

Az ingatlanok megtekinthetők: előre egyeztetett időpontban.

 

Az ingatlanok műszaki jellemzői: lsd. 1. melléklet és 2. melléklet.

 

A pályázati biztosíték kamatmentesen visszajár:
- a kiírás visszavonásától,
- az eljárás eredménytelenségének megállapításától,
- a nyertes ajánlattevő kivételével az ajánlattevők részére az eredményhirdetéstől számított 15 napon belül.

 

Nem jár vissza a pályázati biztosíték, ha:
- beszámításra kerül
- az ajánlattevő az eljárás megkezdését követően visszalép
- az ajánlattevő az ajánlati kötöttség időtartama alatt az ajánlatát visszavonja,
- a szerződésnek a felhívásban megjelölt időn belüli megkötése neki felróható, vagy az érdekkörében felmerült más okból hiúsult meg.

 

Az Önkormányzat fenntartja azon jogát, hogy a nyertes ajánlattevő visszalépése esetén jogosult az eljárás soron következő helyezettjével szerződést kötni.

 

Az Önkormányzat fenntartja azon jogát, hogy az eljárást eredménytelennek nyilvánítsa.

 

Az ajánlattevő a licit kezdetén az alábbi dokumentumokat köteles bemutatni a licit vezetőjének:
- társas vállalkozás esetében 30 napnál nem régebbi cégkivonat és aláírási címpéldány legalább egyszerű másolatban;
- ha az ajánlattevő nem személyesen vesz részt a liciten (nem saját nevében licitál), akkor közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban foglalt képviseleti meghatalmazás;
- egyéni vállalkozó esetében a vállalkozói jogviszony nyilvántartásának hiteles igazolása;
- magánszemély esetében személyazonosság igazolására szolgáló dokumentumok,
- amennyiben az ajánlattevő a vételárat banki hitel igénybevételével kívánja kiegyenlíteni, szükséges az erre vonatkozó írásbeli nyilatkozata, valamint a választott hitelintézet által az adásvételi szerződés elvárt tartalmi elemeiről szóló tájékoztatás;
- a pályázónak igazolnia kell, hogy Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata felé nincs tartozása. Ennek igazolása az Önkormányzat részére benyújtott írásbeli nyilatkozat útján történik. A szerződés megkötéséig a pályázónak hatósági bizonyítványt szükséges bemutatni, hogy nincs Eger Megyei Jogú Város Önkormányzatánál nyilvántartott adótartozása;
- Az önkormányzat vagyonáról és a vagyongazdálkodásról szóló 33/2022. (XI.25.) önkormányzati rendelet 1. melléklet 21.4. pontja szerinti nyilatkozat (lsd. 3. melléklet és 4. melléklet: átláthatósági nyilatkozatok);
- többes pályázó közös ajánlattétele esetén, egyetemleges felelősségre, továbbá a tulajdonszerzés arányára vonatkozó írásbeli nyilatkozata;

 

A versenyeztetési eljárás szabályainak részleteit Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének az önkormányzat vagyonáról és a vagyongazdálkodásról szóló 33/2022. (XI.25.) önkormányzati rendelete és annak 1. melléklete tartalmazza.

 

Közzététel módja: Városi Televízió képújság, www.eger.hu honlapon, Eger város facebook oldalán, az Önkormányzat hivatalos hirdetőtáblája, Szuperinfó.

 

A nyílt versenyeztetési eljárással kapcsolatban érdeklődni lehet az Önkormányzatnál a +36 36/523-732 telefonszámon.

 

Jelen hirdetmény nem minősül nyilvános ajánlattételnek!



< Vissza
Intézze ügyeit elektronikusan!